Przepływomierz wirowy (vortex) do wody WFK2 | BIBUS MENOS
Kontakt

Menedżer Produktu

Tomasz Rocławski
tel. +48 58 660 77 19
e-mail: tro@bibusmenos.pl
pn-pt 8.00 – 16.00

Formularz kontaktowy

Oddziały

Przepływomierz wirowy (vortex) do wody WFK2 – nowość w ofercie

Japońscy inżynierowie z CKD Corporation opracowali nową wersję przepływomierzy wirowych WFK2. W nowym produkcie poprawiano konstrukcję, zmniejszając spadki ciśnień, a dzięki zastosowaniu nowej konstrukcji czujnika i elektronicznego modułu możliwa jest szybsza oraz efektywniejsza obróbka danych.
Przepływomierz wirowy (vortex) WFK2 to urządzenie, które jako jedno z nielicznych na rynku posiada wbudowany czujnik pomiaru temperatury, który ułatwia kontrolę nad danym procesem technologicznym. Czujnik można zastosować do max. temperatury wody wynoszącej 95°C.

Przepływomierze wirowe WFK2 CKDPrzepływomierz wirowy vortex WFK2 CKD - wyświetlacz

Dostępne są następujące zakresy pomiaru oraz wielkości przyłączy:
Przepływomierze wirowe WFK2 CKD - zakresy pomiaru oraz wielkości przyłączy

Urządzenie można wyposażyć w zawór regulujący przepływ, który ułatwia kontrolę nad medium dla wielkości przyłącza od 3/8” do ¾”.
Przepływomierze wirowy do wody WFK2 CKD - z zaworem

W konstrukcji czujnika zastosowano ekran ciekło krystaliczny, który pozwala na wyświetlenie wyraźnej informacji o parametrach oraz ułatwia obsługę przepływomierza WFK2. Wynik pomiaru można obracać za pomocą menu lub zdalnie łącząc się po protokole IO-Link (opcja).

Przepływomierze WFK2 CKD komunikujące się przez IO-LINKIO-LINK logo

Wbudowany moduł elektroniczny pozwala na wysyłanie następujących sygnałów analogowych parametrów przepływu i temperatury:

  • 0-5 V
  • 1-5 V
  • 0 – 10 V
  • 4- 20 mA

Dla lepszej i łatwiejszej komunikacji pomiędzy urządzeniem można wybrać moduł komunikacji IO – Link. Zastosowanie takiej opcji pozwala na zdalną zmianę ustawień oraz przesyłanie do jednostki sterującej takich danych jak:

  • zmiana parametru przepływu
  • zmiana parametru temperatury
  • numer modelu i numer seryjny przepływomierza
  • awarie i odłączenia zasilania

Zastosowana konstrukcja przepływomierza pozwala na ochronę na poziomie IP65.

Przepływomierze wirowe (vortex) WFK2 mają zastosowanie w wielu aplikacjach chłodzenia wodą w takich branżach przemysłu jak przetwórstwo tworzyw sztucznych, automotive, odlewnictwo, obróbka termiczna, branża spożywcza i innych.

Podsumowując – model WFK2 to poprawiona pod wieloma względami seria przepływomierzy wirowych. Przepływomierze wirowe WFK2 to nowoczesne urządzenia pomiarowe, które ułatwiają kontrolę nad procesem technologicznym. Doskonale wpasowują się w nowy trend Przemysł 4.0, umożliwiając przesył informacji poprzez moduł IO- Link. Zastosowanie czujnika zwiększa ergonomię oraz bezpieczeństwo aplikacji.

Pobierz broszurę (plik .pdf):
Katalog WFK2 CKD

Produkt w naszej ofercie:
Przepływomierz WFK2 CKD